České revolvery KORA BRNO v sobě kombinují  pevnost a lehkost, protože jsou montovány v odlehčených verzích v rámu z lehké slitiny nebo naopak s velmi pevným ocelovým rámem. Hlaveň a válec jsou vyrobeny  ze speciální oceli. Tato technologie vytváří přitažlivou kombinaci trvanlivosti a pevnosti s lehkou vahou. Pro milovníky klasických zbraní je připravena verze s ocelovým rámem.  Spolu s ergonomickým  designem, vycházejícím z klasických linií těchto zbraní, je revolver KORA BRNO tradiční zbraní charakteristického stylu  založený na  moderní technologii výroby.

V ráži 38 Special má válec šest komor, v ráži .22 LR/WMR osm.  Charakteristickým znakem revolverů KORA BRNO je však i dodržování minimálních tolerancí. Standardní vůle uváděné v setinách milimetrů signalizují i  vysoký podíl přesné ruční práce.  Revolvery jsou vyráběny ve třech standardních verzích (délkách) a již ty zahrnují řadu zajímavých úprav - speciální stavitelná mířidla, možnost plynulé změny odporu spouště. Nejzajímavější novinkou je možnost výměny válce u revolveru KORA BRNO 22 WMR za válec 22 LR s možností využívat i standardního střeliva. Na zvláštní přání zákazníka je možno revolver vybavit nadstandardní úpravou a získat tak velmi osobitou zbraň.  

Schéma revolveru

Revolvery KORA BRNO jsou vyráběny s důrazem na  kvalitu bez kompromisů docílenou individuální péčí o každou zbraň. Zájemce zaujme především smysl pro detail prozrazující pečlivost montáže. Viditelnou známkou preciznosti je samozřejmě design zbraně. V tomto ohledu nabízejí revolvery KORA BRNO řadu kombinací a zajímavých možností. Následující vyobrazení dokladují pečlivost a úsilí věnovat pozornost každému detailu. V kolekci revolverů KORA BRNO tak může být každá zbraň unikátem, dokladujícím svými vlastnostmi i designem  proslulost české zbrojařské výroby. Zakázkové oddělení společnosti KORA BRNO je připraveno dnes zajistit dodávku individuální zbraně podle požadavků zákazníka a vytvořit ze standardního modelu sportovní nebo soutěžní speciál. V každé z individuálních úprav vypadají revolvery KORA BRNO velmi přitažlivě.

 

Standardní rukojeť z černého plastu lze velmi snadno vyměnit za trvanlivé a odolné pažbičky  z tvrdého dřeva. Vykreslené linie vyzrálého tvrdého jádra tureckého ořechu dobře korespondují s designem zbraně a pečlivá řezbářská práce na vyhlazených nebo drsněných pažbičkách revolverů  zpříjemňuje uchop zbraně a střelbu. Pro sportovní střelce KORA BRNO nabízí rukojeť z jemné syntetické pryže nebo speciální ergonomickou rukojeť z ušlechtilého dřeva.

Kliknutím se Vám ukáže stránka věnovaná pažbám a povrchovým úpravám našich revolverů Kliknutím se Vám ukáže stránka věnovaná pažbám a povrchovým úpravám našich revolverů Kliknutím se Vám ukáže stránka věnovaná pažbám a povrchovým úpravám našich revolverů

  Kliknutím se Vám ukáže stránka věnovaná pažbám a povrchovým úpravám našich revolverů Kliknutím se Vám ukáže stránka věnovaná pažbám a povrchovým úpravám našich revolverů Kliknutím se Vám ukáže stránka věnovaná pažbám a povrchovým úpravám našich revolverů

 

Velmi dobře, přesně stavitelné hledí terčového typu vyvinuté pro revolvery KORA BRNO nabízí  využití zbraně pro sportovní nebo soutěžní střelbu. Každá dodaná zbraň je samozřejmě individuálně nastřelena.  

Kliknutím docílíte detailnějšího zobrazení

 

Zahloubení úsťového prstence hlavně je významným obohacením, zvyšujícím přesnost střelby zbraně a zaručujícím menší rozptyl díky soustřednosti vývrtu a ústí hlavně.  

Kliknutím docílíte detailnějšího zobrazeníKliknutím docílíte detailnějšího zobrazeníKliknutím docílíte detailnějšího zobrazení

 

Konstrukční inovace doprovázejí revolvery KORA BRNO od počátku vzniku. Zbraň, ačkoli působí dojmem pevného kompaktního celku, je především celá řada přesně vyrobených a pečlivě sestavených součástí.  

Kliknutím docílíte detailnějšího zobrazení

 

Revolvery KORA BRNO se dodávají v povrchové úpravě černěním nebo chromováním, a to buď v matové nebo leštěné povrchové úpravě.  

   

 

Revolvery KORA BRNO jsou standardně podrobovány přísným zkouškám Státní zkušebny zbraní daných tradicí kvalitní výroby zbraní v České republice.   

Za krátkou dobu své existence získaly revolvery se značkou KORA BRNO individuální ocenění ve velmi tvrdé konkurenci české zbrojařské výroby.   

Kliknutím docílíte detailnějšího zobrazení všech dokumentůKliknutím docílíte detailnějšího zobrazení všech dokumentůKliknutím docílíte detailnějšího zobrazení všech dokumentůKliknutím docílíte detailnějšího zobrazení všech dokumentů

 

 

 

Pro podrobnější informace nás prosím kontaktujte na emailu kroko@korabrno.cz

nebo na telefonu

 +420-5-43233728; 43321265